last minute last minute
TwitterFacebookpočitnicelastminute hrvaška
last minute

Bali | Hurgada | Punta Cana | Kanarski otoki | Egipt | Sejšeli | Mavricius | Zanzibar | Maldivi | Barbados | Maldivi | Albumi | Pogosta vprašanja

19.03.


Enostavno iskanje

 
išci
kam hotel
kategorija
storitev
odraslih
otroci
od do
trajanje
tip sobe
iz

Podatki o destinaciji

 
Foto album - Lanzarote
Koristne inf. (SLO)
Koristne inf. (ANG)
Rezervacija namestitev
Last minute - počitnice
Last minute - letalo
Zemljevid - Lanzarote
Slike Lanzarote

Lanzarote

Lanzarote je eden izmed sedmih Kanarskih otokov v Atlantskem oceanu, kjer poleg prelepih peščenih plaž najdemo tudi kar 300 ugaslih vulkanov. Zaradi tega so otok domačini poimenovali kar 'ognjeni otok'. Med vsemi Kanarskimi otoki je Lanzarote najsevernejši in zaradi tega tudi najbližji Afriki, obenem pa tudi najmanj poseljen.


Plaže

Med najbolj priljubljene plaže na otoku Lanzarote sodita Puerto del Carmen in Playa Blanca, če bi se radi nekoliko oddaljili od hrupa in hotelov, pa so kot nalašč plaže kot je La Caleta de Famara, ki se nahaja na skrajnem severu otoka ali Papagaya, na vzhodnem delu otoka pa vabi plaža Costa Teguise.


Kanarski otoki

Kanarski otoki sicer sestojijo iz 7 večjih otokov: Tenerife je največji, potem je Fuerteventura, tretji največji je Gran Canaria.



Ostale možnosti

 

Last minute iz LJU
Condor
Redne letalske linije

 


Rent-a-Car
Rezervacija hotelov
- hoteli Azija
- hoteli Afrika
- hoteli Indijski ocean
- hoteli Karibi
- hoteli Polinezija
- hoteli Evropa
- hoteli ZDA /Kanada
- hoteli Hrvaška
Apartmaji
Opisi hotelov


SMR&Co. d.o.o.
PE Gorenja vas Reteče 12
4220 Škofja Loka


T: 041 691851
T: 04 5021800

F: 04 5021818





pon.-pet.
od 8:00- 17:00
sobote
zaprto




info@odklop.com
info@lastminute.si



paypal

paypal


34.236.152.203




Splošne informacije - Kanarski otoki - Lanzarote


KANARSKI OTOKI

Počitniški paradiž, imenujejo kanarske otoke, ki ležijo pred zahodno obalo Afrike v Atlantskem oceanu.Otoki so vulkanskega izvora, kar je na vsakem koraku razvidno iz pokrajine, ki te obkroža. Ti otoki so v 15. stoletju pritegnili pozornost Špancev. 100 let je minilo, dokler se ni starokanarsko prebivalstvo podredilo osvajalcem in so Kanarski otoki postali zahodna evropska postojanka.
Že v 19. stoletju so turisti iskali svoj počitek v zdravem podnebju teh otokov, kjer sonce sije kar 300 dni v letu, kjer je povprečna zimska temperatura zraka okrog 20, morja pa 19 stopinj C.Stalni pasat prinaša tako pozimi kot poleti sveže sapice in oblake, iz katerih pa le redko dežuje. Zaradi teh temperatur so otoki oboževani tudi kot zimska turistična destinacija. Letno obišče otoke kar 10 mio turistov.
Vzhodno-kanarski otoki Gran Canaria, Fuerteventura in Lanzarote so znani kot idealni za kopalne počitnice, medtem ko so bolj zeleni zahodni otoki La Palma , La Gomera in El Hiero priljubljeni zaradi izletov, peš-poti, trekingov. Otok Tenerifa pa predstavlja idealno mešanico obojega.
Vsak otok vas močno prevzame zaradi njegovega nenadomestljiva karakterja. Atraktivnosti pa otoku ne dajejo samo pokrajinska lepota,unikatnost in prijetna klima ampak tudi posebna mešanica iz evropskih, južnoamerikanskih in afriških vplivov. Španska mala mesteca s cvetočimi vrtovi in parki polnimi cvetočih oleandrov, hibiskusa in cvetočih ovijalk, so redna prizorišča veselih praznovanj »fiestas«. Tu lahko doživite pravi karneval v takšni obliki kot ga lahko vidite samo še v Riu.

Lanzarote

OTOK LANZAROTE

umetniško delo v črni,beli in zeleni. Belo obarvane nizke hiše z močno zeleno pobarvanimi okenskimi polknicami in vratnimi krili tvorijo skupaj z redkejšo zeleno vegetacijo zanimiv kontrast s trdo pokrajino iz črne kamenine iz lave.
Na tem otoku najdemo kar 300 ugaslih vulkanov, zadnji vulkanski izbruh pa se je tu zgodil v 18. stoletju. Takrat sta kar eno petino otoka prekrila lava in vulkanski pepel, ki sta tako na zahodu otoka ustvarila pravo lunsko pokrajino, ki je danes varovana kot nacionalni park. (Timanfaya- kjer je le 10m pod zemljo temperatura še vedno dosega do 600 stopinj C)
Lanzarote vam poleg tega ponuja vzpetine na severu in jugu otoka, lepe dolge peščene plaže na vzhodni in zahodni obali, kakor tudi sanjske zalive z belimi obalami na jugu (Playa Papagayo). Leta 1993 je Unesco imenoval otok Lanzarote za biosferski rezervat.
Na otoku pade zelo majhna količina dežja, saj manjkajo visoke gore, ki bi omogočile vlažnim pasatnim vetrovom, da odložijo svojo vodo prav tu. Kljub temu, da pade le 200 ml dežja/m2 letno, so prebivalci tu razvili prav posebno, enkratno »suho poljedelstvo«. S to metodo uspešno pridelujejo tako vino kot zelenjavo.Ta metoda, ki temelji na ograjevanju rodnih površin s kamnitimi ogradami pa daje pokrajini prav poseben izgled , nenavadnost in privlačnost.
Lanzarote ima 78.000 prebivalcev, od katerih jih polovica živi v glavnem mestu Arecife. Spada med manj naseljene otoke v tej skupini.Po površini meri 795 km2.Za primerjavo navajamo, da Gran Canaria meri1560 km2 in ima 750.000 prebivalcev, kar je 460 prebivalcev/m2. Povprečna naseljenost v Nemčiji znaša 277 ljudi na km2.
Lanzarote drugače poimenujeno tudi z imenom »Otok Cesar-ja Manriquesa«. Na otoku rojeni vsesplošni umetnik Cesar Manrique(1919-1992) je dal glavni pečat pri oblikovanju in zlivanju naravne pokrajine s turističnimi kapacitetami otoka. Po vsem otoku so vidni izkazi njegove prisotnosti, torej njegova dela, pa naj si bodo to v obliki velikih pisanih vetrnic ali malih ognjenih hudičkov ob vhodu v Narodni park. Njegov cilj je bil povezati naravo z umetnostjo in tako podčrtati enkratno lepoto otoka. Njegovi najbolj znani projekti so : razgledna točka Mirador del Rio, ureditev vulkanske jame Jameos del Agua in Monument vsem kmetom otoka Lanzaroteja. Njegov zelo smel projekt je tudi planska ureditev Coste Teguise na vzhodni obali. Po njegovih načrtih so bila urejena tudi nekatera turistična naselja, restavracije in razgledne točke na sosednjih otokih.

Podnebje


Lanzarote

jan
feb
mar
apr
maj
jun
jul
avg
sep
okt
nov
dec
Najvišje dnevne temp.
21
22
23
23
23
25
28
29
29
26
24
20
Najnižje dnevne temp.
13
14
14
14
15
16
17
18
19
18
16
14
Sončni dnevi ur/dan
6
7
7
8
8
9
9
9
8
7
6
6
Tepmeratura morja
18
18
17
17
17
20
20
22
23
23
20
17
Deževni dnevi
3
2
2
2
0
0
0
0
1
1
4
5

Obleka

Potrebujete predvsem poletna oblačila, poleg tega pa vedno še kakšen pulover in vetrovko ali lahko jakno, ker so tu prisotni stalni vetrovi. Potrebujete tudi pokrivalo proti soncu ali vetru in čvrste čevlje in dežno jakno, v kolikor se boste podali na peš-turo. Za kopanje kopalke in čevlje za v vodo ali lahke športne copate. Črni pesek se ob soncu zelo segreje in bi se bosi opekli. Sončenje in kopanje »zgoraj brez« tukaj sicer ni dovoljeno, a to spregledajo.
Za zimsko sezono pa je priporočljivo vzeti s seboj še toplo pižamo, ker sobe nimajo ogrevanja . Tudi močen sušilec za lase vam bo prišel prav, saj ga moraš v hotelu najeti z dodatnemim plačilom.
Za obiske cerkva in večerje naj bi imeli s seboj primerna oblačila. Po pravilu morajo imeti ženske pokrite rame, moški pa naj ne bi nosili kratkih hlač. Zvečer je pričakovano oblačilo za goste hotelov npr. dolge hlače in lahka jakna.

Jezik

španski, v turističnih centrih se lahko sporazumete tudi angleško ali nemško.

Električna napetost

220/240 voltov.

Časovna razlika

je minus 1 ura po zahodno-evropskem času za celo leto.

Napitnina

običajno 5 do 10%.

Telefon

klicna številka za Slovenijo je 00386- nato željena klicana št.; iz SLO v Španijo: 0034 – 9 28 (Lanzarote)-…..željena št.

Trgovine, lekarne, pošte, banke

so odprte običajno od 9,oo do 13,oo in od 16,oo do 20,oo. Sobota 9,oo-13,oo. Bencinske črpalke: vsak dan od 8,oo do 21,oo. Poštni nabiralniki so rumeno pobarvani.

Zdravniška oskrba

običajno ima vsak hotel zdravnika, katerega vam ob eventuelni potrebi priporoči in pokliče iz recepcije. Sicer obstajajo tudi »Centros Medicos«, kjer običajno zdravniki govorijo tuj jezik.

Prometna sredstva

na vseh otokih obstaja relativno dober javni avtobusni sistem z ugodnimi javnimi linijami. Avtobusni plan lahko dobite na vseh večjih avtobusnih postajah na okencu za turistične informacije, eventuelno pa tudi na recepciji svojega hotela.

Taxi

naj bi bili opremljeni s taximetri, vendar se je potrebno pred vstopom v taksi dogovoriti za ceno, tu se lahko malo pregovarjaš.

Rent-a-car

lahko najameš direktno v hotelu ali v mestu , cene so si kar podobne, dnevna najemnina za npr. Peugeot 206 je 40 Eur,to je za polno kasko zavarovanje in plačan ddv. Vozi se po desni strani, ob najemu moraš predložiti veljavno vozniško dovoljenje. V krvi imaš lahko nekaznovano o,5 promila alkohola. Omejitve hitrosti so sledeče: v počitniških naseljih 30, v drugih vaseh 50 , na drugih cestah 90 in na avtocestah 120 km/h .V krožnem prometu ima prednost tisti v krogu.

Dodatno se lahko med otoki prevažate s hitrimi čolni. Na vse otoke greste lahko po večkrat dnevno tudi z manjšim panoramskim letalom. Cene letov so v primerjavi s srdnjeevropskimi cenami ugodne.

Voda

je na otoku zelo dragocena, ker je pridobljena iz morske vode. Zato ni primerna za pitje, prav brez strahu pa jo uporabljate za umivanje.

Izleti

v hotelu samem lahko izberete organizirane izlete z avtobusom, ladjo, čolnom,letalom, peš-ture, jahanje na kameli, oslu ali konju, ali safari z jepom, vožnjo z ladjo s steklenim dnom med delfini…..

Običajno si vsak turist želi obiskati

Lanzarot- Na zahodu otoka znane »Montagnas del Fuego« tj. ognjene gore, narodni park v vulkanskem področju. Za vstop v park moraš plačati vstopnino.
- Prav tako moraš videti El Golfo, tj. polognjenik z zelenim jezerom.
- Malo naprej proti jugu so »Salinas de Janubio«.
- Nad Playo Banco na jugu se vzdiguje ugasli ognjenik Bajo Montagna, na katerega prideš peš in je iz njega prekrasen razgled na celotni južni del otoka.
Ko nadaljuješ pot proti vzhodni strani otoka, se moraš ustaviti v najbolj turističnem kranju »Puerto del Carmen«, kjer je ob glavni ulici in pristanišmki promenadi nanizanih nešteto trgovinic, barov, restavracij, kjer se odvija tudi nočno življenje v diskotekah. Za mlajše je tu najbolj priljubljeno nakupovalno središče Atlantico, za tiste med 25. in 40. »Waikiki«, ljubitelj roka pa naj obiščejo »American Harley Rock Café«.
- Pot nadaljuješ do Playe del Reducto, kjer so tudi diskoteke, ki se odpro po polnoči.
- Če greš naprej, prideš do glavnega mesta Arecife, kjer si je čez dan potrebno ogledati zgodovinsko jedro mesta, večer pa lahko začneš z obiskom manjših gostilnic ali v baru, večer pa po polnoči nadaljuješ v diskotekah na Calle Jose Antonio ali na Playa del Reducto.
- »Costa Teguise« je počitniško naselje z ekskluzivnimi hoteli, urejenimi vrtovi, s tihimi bungalovi, skratka počitniško naselje za goste za visokimi zahtevami. Tu se nahaja tudi igrišče za golf.
- Ko nadaljuješ pot proti severu, se moraš ustaviti v »Jardin de Cactus«- kaktusni vrt, kjer moraš za vstop prav tako plačati vstopnino. Sicer pa tu na celem področju gojijo figove kaktuse, iz njihovih plodov pridelujejo liker in rdeče barvilo.
- Naprej proti severu so atrakcija sledeči kraji: »Cueva de los Verdes«, »Jameos del Agua« - to sta urejeni vulkanski jami, nato »Mirador del Rio«- razgledna točka.
- Na jug se moraš vrniti čez mesta »Haria« – dolino1000-ih palm in mimo Famare v Teguise, nekdanje glavno mesto otoka. Tu so najlepše ohranjene kolonialne zgradbe na otoku. Pot se nadaljuje po rodovitni dolini El Jable do vinorodnega področja » La Geria «. Nato se mimo Yaize spustiš do turističnih resortov v »Playa Blanca«. Tu se sprehodiš po obmorski promenadi od pristanišča, mimo številnih trgovinic, gostilnic in barov, ob mestni plaži vse do »Marine Rubicon«, kjer v prijetnem okolju popiješ kavico v enem od večih barov tik ob vodi.

Absolutno najlepše so plaže na skrajnem južnem delu otoka, to je na Playa Papagayo, ki so pod naravovarstvom in jih ni dovoljeno pozidati, tako da so dosegljive le s čolnom, ki vozi večkrat dnevno ali pa z avtom – v tem slučaju moraš ob vstopu na področje plačati vstopnico za avto v znesku 3,5 Eur.

Šport

večinoma imajo vsi večji hoteli svoja tehiška igrišča. Šole potapljanja so v vseh večjih turističnih centrih prav tako surfanje, jadranje,spuščanje po valovih. Kdor bi rad otok prepešačil, to lahko stori z organizirano grupo ali sam, pri čemer si moraš zagotoviti zadostne količine pitne vode in dobre pohodne čevlje.

Hrana

kdor želi preizkusiti kanarsko kuhinjo, mu priporočamo vožnjo v notranjost otoka, kjer v majhnih lokalih lahko pukusi tipične enolončnice in pražene jedi. Osnovno pravilo je, da tam, kjer se zbira veliko domačinov, hrana ne more biti slaba.
Tu so priljubljene mesne jedi iz zajčjega ali kozjega mesa. Pripravljajo jih dobro začinjene ali marinirane. Lahko so pripraljene v enolončnici iz ene ali večih vrst mesa skupaj z zelenjavo.Posebna specialiteta so Papas arrugadas, v zelo slani vodi kuhan krompir v lupini, ki s mora kuhati toliko časa, da povre vsa voda. Sol se nabere na lupini. Ta krompir ponudijo z Mojo verde- zelena neostra omaka ali Mojo rojo –rdeča ostra omaka. Znana jed, ki se servira povsod, so Gofio, fino mleta pšenična ali koruzna semena. Prahu se doda ali voda ali mleko ali juha, doda se sol ali sladkor in speče v olju.Kot takšne se jih ponuja kot male prigrizke, kot vmesno hrano za otroke ali kot prilogo. V obmorskih regionih je sveža riba glavna sestavina vsakega obroka, pa najsibo v enolončnici, pečena ali ocvrta. Dobri ribji lokali so npr. v starem mestnem jedru v Puerto del Carmen, na Playi Blanci, v Arrieti, v El Golfu ali v Orzoli.

Turisti radi za darila domov nosijo izdelke, ki se pridelajo na otoku, kot so : rum z medom, kaktusov liker, vino malvazija. Strelicije rastejo tudi na tem otoku vsepovsod in so prav tako zaželjen darilni artikel. Veliko je keramike, izdelkov iz lave in črnega peska. Veliko je tudi lesenih izdelkov pripeljanih iz Afrike, tekstila in kožnih izdelkov.

Rastlinstvo

To je otok rož. Tu cvetijo raznobarvni cvetovi hibiskusa, oleandri, bogenvile, božične zvezde, strelicije, kaktusi vseh vrst. Tu še vedno rastejo nasadi banan in sladkornega trsa, ki pa ga vedno bolj izpodrivajo donosnješi pridelava ananasa in avokada. V nekaterih predelih pridelujejo tudi zelenjavo in sadje,v vinorodnih okoliših raste vinska trta, iz katere pridelujejo svoja znana vina, predvsem suha rdeča vina in rose ter tradicionalno malvazijo.

Na kanarksih otokih je doma ptiček kanarček

Vizumi

Viza ni potrebna za potovanja do 90 dni.

Tuja predstavništva

Veleposlaništvo Kraljevine Španije
Trnovski pristan 24 1000 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 420-23-30
Fax: 01 420-23-33

Naša predstavništva

Veleposlaništvo Republike Slovenije
Hermanos Bécquer,7-2 28 006 Madrid , Spain
Tel: 00 34 91 411 68 93
Fax: 00 34 91 564 60 57

Konzulat Republike Slovenije
Via Augusta 120 Barcelona, Spain
Tel: 00 34 93 218 22 55


© SMR&Co. d.o.o. - Odklop.com in Lastminute.si - 2004

 


vprašanja in informacije

04 502-1800, 041 691851, info@odklop.com

o podjetju | oglaševanje | splošni pogoji | varstvo osebnih podatkov

Maldivi